Запрошуємо Вас переглянути блог Синівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

четвер, 13 грудня 2012 р.

Українські вечорниці

З ініціативи лідерів учнівського самоврядування Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у навчальному закладі щоп’ятниці проводяться різноманітні виховні заходи, спрямовані на організацію змістовного дозвілля учнівської молоді. Так, 30 листопада 2012 року учні 8 класу провели літературно-фольклорний вечір «Доленько моя, озвися і до мене пригорнися» - українські вечорниці на Катерини (свято, що відзначається 7 грудня). Святково прикрашена сцена актової зали нагадувала українську світлицю. На стінах – вишиті рушники, поряд – лавки, стіл, піч, макітри. На столі на вишитому рушнику – запашний хліб і сіль. Одягнуті у національні костюми хлопці та дівчата ворожили на майбутню долю, співали українських пісень, танцювали. Усі присутні в залі цікаво та весело провели час. Такі виховні заходи допомагають нам, учням, якнайкраще вивчати історичне минуле наших пращурів, виховувати шанобливе ставлення до звичаїв та традицій українського народу, формувати чітку громадську позицію.



Романченко Альона,
Міністр Міністерства культури та відпочинку
Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

понеділок, 3 грудня 2012 р.

Родинне свято

«Бабусю рідненька, моя дорогенька, ти – сутність людського буття», - ці слова стали девізом родинного свята, яке нещодавно організували учні 6 класу Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом класного керівника Верхольотової Т.Б. У святково прикрашеній актовій залі зібралися мудрі порадниці, невтомні трудівниці, люблячі бабусі шестикласників: Рибалко Н.І., Бережна О.В., Вандик Л.П. , Романченко Л.В., Сергієнко С.Н., Рябченко С.Д., Горланова О. Ф., Приходько Л.І. З великим задоволенням вони переглянули підготовлене учнями літературно-музичне дійство, родзинкою якого стали спогади бабусь про найцікавіші епізоди з життя їх улюблених онуків. Розповіді були пронизані щирістю, ніжністю, відвертістю та супроводжувалися мультимедійними презентаціями. Слухаючи кумедні історії, усі присутні на родинному святі подумки побували у щасливій країні безтурботного дитинства та отримали естетичну насолоду. У свою чергу шестикласники подарували дорогим бабусям виготовлені власними руками кухонні дощечки. Родинне свято, сповнене доброзичливості, щирості, душевної гармонії закінчилося невимушеним спілкуванням рідних людей - бабусь і онуків - за чашкою чаю у шкільній їдальні.



Наталія Гуща,
заступник директора з
навчально-виховної роботи
Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

субота, 3 листопада 2012 р.

Із батьківської криниці



Синівська ЗОШ І-ІІІ ступенів тісно співрацює з районним Будинком для дітей та юнацтва. Протягом вересня у РБДЮ проводилася Всеукраїнська експедиція «Моя батьківщина – Україна». Наш навчальний заклад представив на конкурс дослідницьку роботу «Весілля середини ХХ століття в селі Синівка». Пошуковий загін, учасниками якого є учні 7- 9 класів, протягом місяця на основі матеріалів шкільного музею та спогадів старожилів зібрав чимало  інформації про це обрядове свято. Пропонуємо нашим читачам на мить  перенестися в минуле століття .
Першим етапом весільної обрядовості було сватання. До дівчини приходив парубок із старостами. З собою вони приносили хлібину. Староста вів вступну мову про куницю, слід якої привів їх саме до цієї хати. А то була ніяка не куниця, а красна дівиця, яку вони хочуть висватати . Якщо батьки були згодні на це, то забирали хлібину, а красна дівиця в’язала жениха найкращою з своїх хусток, а старостів – рушниками.
Далі відбувалися оглядини, випікання короваю, запрошення на весілля. Весілля відбувалося у неділю. Головними особами на ньому були молодий та молода, а також представники їх поїзда. До групи молодої входили молода, її батьки , брат (він же дружко), сестра 6-8 років (вона є світилка), старша дружка, дружки, свашка та припрошені на весілля. Група нареченого складалося з молодого, старшого боярина, боярів (2-3 чоловік), страшої свашки, сестри 8-10 років , свашок (2-3 жінки), старости, дружка, троїстих музик.

Киян Ірина, учениця 8 класу,
газета учнівського самоврядування "Пульс"

Закон обов'язковий для всіх




Під таким гаслом 23 жовтня 2012 року в актовій залі Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося лекційне заняття для учнів 5-9 класів, яке провів оперуповноважений КМСД Липоводолинського РВ УМВС України капітан міліції Солоніков О.В. Олександр Вікторович ознайомив учнів з найпоширенішими видами злочинів , розповів про відповідальність неповнолітніх за їх скоєння.
Звернув увагу на те, що не лише діти несуть відповідальність згідно Кримінального, Адміністративного кодексів за правопорушення, але є статті, які зобов’язують батьків відповідати згідно чинного законодавства. Наприклад, коли діти без поважних причин не відвідують заняття в школі, батьки несуть відповідальність за 166 ст. Кримінального кодексу та 184 ст. Адмінкодексу  за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей.
Протягом заняття із залу лунало безліч дитячих запитань про те, які  міри покарання застосовуються до неповнолітніх, про розміри адміністративних стягнень за різні види правопорушень. Лекція, проведена правоохоронцем, була змістовною та цікавою.

Цебро Катерина, учениця 8 класу,
газета учнівського самоврядування «Пульс»

Засідання інтелектуалів




19 жовтня у нашій школі відбулося засідання інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?», присвячене тематиці «Здоровий спосіб життя». За ігровим столом зібралися знавці, учні 8 класу: Неділько Валерій, Кононенко Роман, Микитенко Ельвіра, Приліпко Петро, Киян Ірина та капітан команди – Ващенко Богдан.
Відбувалося все як у справжній грі: круглий стіл, конверти із запитаннями від глядачів, сектори з музичними паузами, чорний ящик та чудовий  круп’є – класний керівник 8 класу Карпець Сергій Олександрович, який і підготував цей виховний захід.
Перший раунд – і перемога знавців, другий - фортуна ще на їхньому боці, у третьому та четвертому знавці поступилися глядачам, п’ятий зрівняв результат. І ось  на ігровому полі залишився один конверт з позначкою «Бліц». Перемога чи поразка?.. Усе в руках у капітана.
Хвилина закінчилася – і три правильні відповіді прозвучали. Рахунок 3:2  на користь гравців! Отже, молодці, юні інтелектуали.

Охріменко Марина, учениця 9 класу,
газета учнівського самоврядування "Пульс"

Учителі - наші люди прекрасні!


Хай роки минають, мов хмари осінні,
Лишають в серці і в пам’яті слід.
Хай ваша професія буде вічна й нетлінна,
Хай славиться завжди учительський рід!



Перша неділя жовтня в календарі – це свято освітян. Цей день належить тим, хто тепло  свого серця віддає нам, дітям.
У святково прикрашеній актовій залі  другого  жовтня відбувся святковий  концерт
для всіх  працівників школи. Майже дві години учні 2-9 класів дарували чудові пісні та вірші тим, чиє ім’я завжди священне і вічною зорею сяє над землею.  Також вітальне слово звучало і з вуст директора школи Кулибаби Андрія Петровича, запрошених педагогів-пенсіонерів Красноноса Олексія Романовича та Підлісної Ганни Григорівни. Був подарунок і від батьківського комітету та піклувальної риди – пісні у виконанні Супрун Наталії Володимирівни та  Солдатової Яни Анатоліївни .
Святковий концерт подарував усім освітянам  гарний настрій на цілий рік.

 Микитенко Ельвіра, учениця 8 класу,
газета учнівського самоврядування "Пульс"

Квіти - очі землі




Квіти – одне з найпрекрасніших творінь природи. Вони супроводжують нас від народження протягом усього життя. Квіти - очі Землі. Вони бачать нас, люблять, чарують, навіть лікують.
Осінь – найкрасивіша,найбагатша і найщедріша пора року. Тому вже доброю традицією нашої проведення восени свята квітів. Його тематика була приурочена Дню партизанської слави.
25 вересня в актовій залі школи відбувся   справжній осінній вернісаж. Скільки чудових квіткових композицій, створених руками учнів 2-9 класів, було тут представлено!
І кожна з них неповторна, чарівна.
Усі учасники та гості свята прослухали безліч корисної інформації про те, як правильно скласти букет, як продовжити життя квітів у ньому, як за допомогою рослин зняти втому і стрес та отримали чимало приємних вражень.
Авраменко Євгенія,
учениця 9 класу,
газета учнівського самоврядування "Пульс"

пʼятниця, 2 листопада 2012 р.

Знову вересень нас дзвоником зустрів!



Ось і знову настало 1 вересня. Цього  року велика шкільна сімя прийняла до себе  15  першокласників, яких поведе цікавими стежинами Країни Знань перша  вчителька Карпець Валентина Петрівна.
Цього дня до нас завітало багато гостей: сільський голова Гайдабура А.І.,
методист відділу освіти Л-Долинської РДА Козюра Р.В., учитель-пенсіонер, колишній директор школи Краснонос О.І., методист     ДПТНЗ «Синівський ПАЛ» Підлісна Ю.Г. та вихованці дитячого садка «Золота рибка». Усі вони бажали нам, учням, міцного здоровя, успіхів у навчанні та творчості, висловили впевненість у тому, що ми будемо достойними громадянами своєї Батьківщини.



 Рибалко Карина, учениця 6 класу,
 газета учнівського самоврядування «Пульс»

середа, 10 жовтня 2012 р.

Вибори Президента відбулися






    У Синівській ЗОШ І-ІІІ ступенів учнівське самоврядування відіграє важливу роль в організації навчально-виховного процесу .Сім років тому у школі   створено учнівську республіку «Темп», яку очолює  Президент. Є тут і Кабінет Міністрів, представлений шістьма Міністерствами: навчання і творчості,  дисципліни і порядку,  роботи з молодшими школярами,  спорту і туризму, культури і відпочинку, милосердя.
      Третій тиждень вересня став вирішальним у житті шкільної сімї. Відбулися чергові вибори очільника республіки «Темп». На цю посаду претендувало три кандидати , учні 8 - 9 класів: Цебро Катерина, Луцай Владислав і Момот Роман. Усі вони представляли на всеучнівський розгляд свої передвиборчі програми.
       За результатами таємного голосування перемогу у виборах здобула Цебро Катерина, учениця 8 класу, яка і стала Президентом шкільної республіки.
       Далі перед новообраним Президентом постало складне завдання - призначити Прем’єр-міністра та Міністрів. У республіці «Темп» кожне Міністерство працює згідно затверджених напрямків роботи. А результатами праці  кожного з них  є високі навчальні досягнення школярів, їх перемоги в олімпіадах та конкурсах, відсутність порушників шкільної дисципліни, уміло організоване дозвілля учнів на перервах, активна участь школярів у  традиційних  святах та щирі слова вдячності від людей похилого віку за волонтерську допомогу.
       Саме така організація учнівського самоврядування у Синівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів дає змогу школярам  учитися приймати правильні  рішення , від яких залежатиме подальше ефективне функціонування  республіки «Темп». І, можливо, усі вони,  сьогоднішні її очільники  , - це майбутні керівники нашої держави.





Людмила Васильченко
 педагог-організатор
Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

пʼятниця, 8 червня 2012 р.

Оздоровлення школярів.Екскурсія до міста Тростянця


 У стінах Тростянецького краєзнавчого музею
 У парку дерев'яних скульптур
 Синівські школярі біля пам'ятника двох сердець
 Місто Тростянець. Біля пам'ятника П.І.Чайковському

 Учасники екскурсії у Тростянецькому музеї шоколаду
У Тростянецькому дендропарку

середа, 6 червня 2012 р.

Духовна культура - основа життя суспільства



На сучасному етапі розвитку суспільства актуальним є запровадження в навчальних закладах курсів духовно-морального спрямування. Адже виховуючи дитину на кращих зразках української культури, ми залучаємо її до християнських моральних і духовних цінностей.
   Саме популяризації предметів духовно-морального спрямування у школах району і був присвячений семінар заступників з навчально-виховної роботи, проведений 24.05.2012 року на базі Синівської ЗОШ І–ІІІ ступенів. Участь у його роботі взяли методист управління освіти і науки облдержадміністрації Докторович Г.І., в. о. голови Сумської обласної асоціації педагогів–християн Кацова Г.М., начальник відділу освіти Липоводолинської РДА Тимошенко С.О., завідувач райметодкабінетом Шапран Ю.О., методист рай методкабінету відділу освіти Шматко Т.В.
    З хлібом-сіллю на вишитому рушникові щиро зустріли гостей діти в українських костюмах. Візитну картку школи оригінально представили учні 7 класу. Учасники семінару побували в музеї бойової і трудової слави, літературному музеї «Джерело», насолодилися самобутнім мистецтвом, відвідавши картинну галерею місцевого художника Олександра Єгоровича Валюха, оглянули виставку « Творчість руками дітей».
   У ході теоретичної частини методист відділу освіти і науки облдержадміністрації Докторович Г.І. проаналізувала стан впровадження предметів та курсів духовно-морального спрямування в навчальних закладах області. Про значення предметів духовно-морального спрямування в навчально-виховному процесі розповіла методист відділу освіти райдержадміністрації Шматко Т.В. В.о. голови Сумської обласної асоціації педагогів–християн  Кацова Г.М. виступила з доповіддю «Предмети «Християнська етика в українській культурі», »Основи християнської етики» і морально-духовне виховання молодого покоління». Заступник директора з навчально-виховної роботи Синівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Гуща Н.М. презентувала досвід організації викладання курсу «Християнська етика в українській культурі».
   Під час практичної частини  Безпала Л.М., волонтер Сумської обласної організації педагогів-християн, провела цікавий майстер-клас «Біблія – слово Боже до людини». Роль учнів старанно виконали заступники директорів з навчально-виховної роботи.
   «Родзинкою» практичної частини семінару стала літературно-музична композиція «Ми матір називаємо святою…», яку підготували учні  1-7 класів під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Гущі Н.М. Переглянувши виховний захід, учасники семінару отримали незабутні позитивні враження, естетичну насолоду та сюрприз – оригінальні жайворонки, символ духовності, щирості, гостинності.
       Підводячи підсумки семінару, учасники зібрання зробили висновок, що вивчення у школах курсів духовно-морального спрямування дійсно має позитивний вплив на учнів та їх батьків, дає можливість відновлення християнських традицій, утвердження моральних чеснот, формує в душах дітей любов до ближнього та Батьківщини.
                                                         Шматко Т.В.,методист відділу освіти Липоводолинської РДА,
              Гуща Н.М.,заступник директора з навчально виховної роботи Синівської ЗОШ І -ІІІ ступенів

Юні правознавці


   

У рамках тижня правових знань «Права і обов’язки в житті дітей і підлітків та їх батьків»  з 23 по 28 квітня у Синівській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені різноманітні заходи: урок правової грамотності «Моя правова освіта», зустріч з дільничним інспектором Литвишком С.В., виховна година «Права дітей і батьків», усний журнал «Подорож до Країни Закону та Права», конкурс малюнків «Я і мої права». Серед них найбільше запам’ятався  турнір юних правознавців «Чи знаєш ти закон?», який підготували учні 8-9 класів. За право бути кращими знавцями Феміди змагалися команди «Юристи»  та «Правознавці».  Ерудицію учасників оцінювало компетентне журі у складі голови батьківського комітету Костян В.В., учителя історії і правознавства Марченко Н.Г., члена Міністерства навчання і творчості учнівської республіки «ТЕМП» семикласника Ващенка Богдана.
  Учасники команд демонстрували свої знання у конкурсах  «Візитка»,  «Ерудит», «Майбутній Президент», «Народна мудрість», «Конвенція ООН і права дітей». За них щиро уболівали учні 5-7 класів.
  Напружена боротьба тривала півгодини. У результаті перемогла команда дев’ятикласників «Юристи».


                                                       Заступник директора з НВР Гуща Н.М.

четвер, 3 травня 2012 р.

Наші досягнення

      Нинішній навчальний рік є найбагатшим на різні районні, обласні, Всеукраїнські олімпіади, конкурси, турніри, спортивні змагання. Всі ці заходи дають можливість нашим учням виявити здібності й обдарування, знайти своє «я», запалити нову зірку на небосхилі юних талантів.
        Традиційно  в жовтні 2011 року проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Переможці стали учасниками районних олімпіад, які проводилися на базі Липоводолинської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів з 05.11.2011 по 24.12.2011 року. У ІІ етапі взяли участь 8 учнів 6-9 класів. Серед них фортуна на районних олімпіадах посміхнулася лише дев’ятикласникові Посю А., який завоював 3 призових місця: математика – 2 місце (учитель Клименко Л.Л.), фізика – 3 місце (учитель Клименко Л.Л.),  історія – 3 місце ( учитель Марченко Н.Г.).  За особливі досягнення у навчанні  Андрій є іменним стипендіатом депутата обласної ради Олександра Саєнка. 
     Учні нашої школи є також переможцями   районних конкурсів та спортивних змагань. А їхні успіхи  формують позитивний імідж навчального закладу. Так, учень 8 класу Луцай Владислав  завоював 2 місце у конкурсі «Проба пера», номінація «Поезія»( учитель Марченко В.П.), 3 місце у фестивалі–конкурсі «Молодь обирає здоров’я», номінація «Плакат».
Учениця 7 класу Киян Ірина зайняла 1 місце у районному конкурсів читців «Рідне слово поєднало серця».
Восьмикласник Журов О. виборов 3 місце в обласному конкурсі «Математика для всіх: інтелект–творчість–математика» (керівник Верхольотова Т.Б.).
  Дев’ятикласник Василенко В. став активним учасником І етапу районного конкурсу «Інтелектуал–2012», районного освітнього проекту «Рідна Сумщина»,  представляв навчальний заклад на районній учнівській конференції «У світі краєзнавчих відкриттів».
  Учасниця гуртка «Умілі руки»  п’ятикласниця Будник К. зайняла 3 місце у районному конкурсі малюнків «Мій рідний край», 2 місце - у районному конкурсі «Різдвяний янгол»(керівник Дахно Л.М.).
П’ятикласниця Рибалко К. зайняла 3 місце у районному конкурсі «Чарівні барви Липоводолинщини», номінація «Сувенір».
Семикласниця Микитенко Ельвіра (гурток «Умілі руки» завоювала 3 місце у районному фестивалі-конкурсі «Перлини нашої душі».
  Семикласник Ващенко Богдан завоював 1 місце у районних змаганнях з тенісу, учень 8 класу Журов Олександр – 3 місце у цьому ж конкурсі ( учитель Білашенко В.Г.). Команда «Старт»  у складі хлопців 5,7 класів виборола 1 місце у районних спортивних змаганнях з міні-футболу «Березневі голи».Ващенко Б., учень 7 класу нагороджений грамотою  як кращий бомбардир, Приліпко П. як  кращий воротар.
     Пошукова група «Природолюб» у складі учнів 9 класу зайняла І місце у районному етапі та 3 місце в обласному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна», номінація «Заповідними стежками рідного краю» ( керівник Статива А.І.).
  Драматичний колектив «Джерело» у складі Василенка В., Костян В., Журова О., Кіптенка О. завоював 2 місце у районному конкурсі «Кращий театральний колектив»( керівник Марченко В.П.). Юні аматори сцени зачарували майстерною грою глядачів та журі, які із захопленням переглянули уривок з комедії І.Карпенка–Карого «Мартин Боруля».  Роль Мартина Борулі  виконав учень 9 класу Василенко В.
  Перевершили наші сподівання учасники вокального гуртка( керівник Гуща С.В.).Вокальний ансамбль «Шанс» ( старша вікова група) зайняв 1 місце у районному конкурсі «Кращий вокальний колектив», ансамбль «Шанс»( молодша вікова група) – 3 місце у цьому ж конкурсі. Хореографічний колектив «Надія» виборов ІІ місце у районному конкурсі сучасного танцю ( керівник ЦюхС.С.).
  Відповідно до  наказу по школі  від 21.02.2012 року № 48 «Про проведення І етапу та участь у ІІ етапі обласного конкурсу «Совенятко» природничо-математичного напрямку для учнів початкових класів 17 березня четвертокласниці Хокімова А. та Палаженко В. представляли школу на районному конкурсі  у складі збірної команди Синівської ЗОШ І –ІІІ ступенів, Подільківської ЗОШ І –ІІІ ступенів, Підставської ЗОШ І –ІІ ступенів. Діти  наполегливо готувалися до участі в конкурсі разом з учителем Карпець В.П.  і в  результаті команда «Гармонія» зайняла 3 місце.
   У цьому році збільшилася кількість учасників Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «Колосок-осінній», який проводився 25 листопада. Серед 22 учасників срібні  колоски отримали 13 учнів, а володаркою золотого колоска стала учениця 4 класу Шульга Тетяна.
 У конкурсі з англійської мови «Гринвіч» поталанило учениці 7 класу Цебро Катерині. Вона набрала найбільшу кількість балів і отримала срібний сертифікат учасника.
  У Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» взяли участь 36 учнів 2-9 класів, Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» - 6.Вперше  у цьому році 17 учнів 1-9 класів стали учасниками Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник». Завдання Всеукраїнської природничої гри «Геліантус» виконали 16 учнів 7-9 класів. Результати цих інтелектуальних змагань будуть оголошені на святі Останнього дзвоника. На даний час  12 учнів 5-9 класів під керівництвом учителя історії Марченко Н.Г. готуються до участі у Всеукраїнському інтерактивному історичному конкурсі «Лелека».
   Успіхи дітей в навчанні, різних конкурсах, змаганнях  звичайно  ж залежать від майстерності керівників та підтримки батьків. Адміністрація школи, педагогічні працівники створюють сприятливі умови для самореалізації кожної дитини, намагаються йти в ногу з часом, постійно самовдосконалюються.
                                                                             

Наталія Гуща, заступник  з НВР

Співпраця дитячого садка і школи – запорука всебічного розвитку особистості дитини


Реалізація принципу безперервності освіти  починається  із забезпечення наступності між першими її сходинками – дошкільною та початковою ланками.
На виконання Плану спільних заходів щодо забезпечення наступності у роботі початкових класів Синівської ЗОШ І–ІІІ ступенів та ДНЗ «Золота рибка»  на базі дитячого садка нещодавно було проведене спільне екологічне свято «Будь природі другом».Підготували його учитель 4 класу Карпець В.П. та вихователь старшої групи Артюх Г.І.
Свято розпочалося  зі звернення еколога ( роль майстерно виконував Волосяний С., учень 4 класу), який закликав дітей і в будні, і в свята допомагати природі, берегти її безцінні багатства.
Четвертокласники, організатори екологічного дійства, у віршованій формі презентували зібрану інформацію про лікарські рослини рідного краю, Червону книгу України, повідомили цікаві факти з життя представників тваринного світу. Зацікавила учасників свята гра «Я починаю – ти продовжуєш». Найактивнішими її учасниками були старші дошкільнята. Вони виявили неабиякі знання правил поведінки у природі.
Спільний захід сприяв формуванню в учнів та дошкільнят екологічної культури, шанобливого ставлення до природи.
«Будь природі другом, будь природі сином, знай бо: це не мода, це життя потреба»,- цими словами закінчилося екологічне свято, а його учасники отримали пам’ятки “Правила поведінки у природі» та поласували смачним короваєм.
                                                  
Наталія Гуща, заступник директора з
навчально-виховної роботи
Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

середа, 15 лютого 2012 р.

Екскурсія до міста Харкова запам’яталася надовго!

Погожого  жовтневого дня 2011 року учні 3-7 класів   побували у місті Харкові, першій столиці нашої країни. Ми відвідали національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва», який розташований на одній з найвищих точок Харківської області (197,3 м). Саме на цьому місці, в районі селища Солоницівка, у далекому серпні 1943 року знаходився командний пункт генерал-полковника І.С. Конєва. Звідси 22 серпня 1943 року війська Степового фронту отримали наказ командувача про вирішальний штурм міста.
Зацікавила нас виставка бойової техніки часів Великої Вітчизняної війни та екскурсія в музей «Харківщина у роки Великої Вітчизняної  війни 1941-1945 рр». Затамувавши подих, ми слухали схвильовану розповідь екскурсовода про трагічні події воєнних часів, мужність, силу духу і героїзм харків’ян.
Море позитивних емоцій отримали, відвідавши Ботанічний сад Харківського університету імені В.Н.Каразіна. Ми дійсно потрапили у справжнє  царство тропічних та субтропічних рослин, побачили понад 150 видів різноманітних  кактусів.
Не менш цікавим був наступний етап екскурсії. Школярі відвідали Харківський зоопарк, де дізналися  багато нового про життя представників тваринного світу.
У той день встигли побувати й  у дельфінарії, порозважатися на атракціонах, здійснити прогулянку містом.

Ващенко Богдан, учень 7 класу

вівторок, 7 лютого 2012 р.

Будь природі другом!


На початку грудня  на базі Синівського ДНЗ «Золота рибка»  було проведене спільне екологічне свято «Будь природі другом». Підготували його учитель 4 класу Карпець В.П. та члени Міністерства роботи з молодшими школярами учнівської республіки «ТЕМП».
Свято розпочалося  зі звернення еколога (роль майстерно виконував Волосяний С., учень 4 класу), який закликав дітей і в будні, і в свята допомагати природі, берегти її безцінні багатства.
Четвертокласники, організатори екологічного дійства, у віршованій формі презентували зібрану інформацію про лікарські рослини рідного краю, Червону книгу України, повідомили цікаві факти з життя представників тваринного світу. Зацікавила учасників свята гра «Я починаю – ти продовжуєш». Найактивнішими її учасниками були старші дошкільнята. Вони виявили неабиякі знання правил поведінки у природі.
Спільний захід сприяв формуванню в учнів та дошкільнят екологічної культури, шанобливого ставлення до природи.
«Будь природі другом, будь природі сином, знай бо: це не мода, це життя потреба», –  цими словами закінчилося екологічне свято, а його учасники отримали пам’ятки «Правила поведінки у природі» та поласували смачним короваєм.



                                                                    Костян Вікторія,
                                                                                           учениця 9 класу Синівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 
                                                                                           міністр Міністерства роботи з молодшими школярами
                                                                                           учнівської республіки «ТЕМП»